KAPAT

YURT DIŞINDA MARKA TESCİLİ YAPILMALI

Grup Ofis Marka Patent Marka Vekili Gamze Coşkun Bakır, uluslararası marka başvuru prosedürlerine ilişkin bir sunum yaptı.

Arap Baharı sonrası Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerine yöneldiğini ve Türk firmalarının ülkelerdeki yatırımlarının arttığına dikkat çeken Bakır, bu ülkelerde ticari ve ekonomik ilerleme kaydedilirken, hakların ve kazancın koruma altına alınabilmesi için özellikle sınai mülkiyet haklarının her şekilde korunmasının büyük önem taşıdığını anlattı.

Firmaların, yabancı ülkelere satış yapmak, bu satışı sürdürmek ve taklit ürünlerle mücadele edebilmek için sadece kurulu bulunduğu ülkede değil, satış yaptığı ülkede de marka tescili yaptırması gerektiğini bildiren Bakır, “Firmalarımız, gittikleri ülkelerin patent ofislerinin yanı sıra Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) ve Afrika Fikri Mülkiyet Kurumu (OAPI) yoluyla marka müracaatı yapabiliyorlar” dedi.

  • COPYRIGHT © 2017 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.