1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

RIHANNA’NIN ÖPÜCÜĞÜ DAVALIK OLDU

Rihanna, yeni kokusu “Kiss by Rihanna” nedeniyle dava edildi. Kiss Nails olarak bilinen Kiss Nail Products, Inc. adlı firma, Rihanna’nın fikri mülkiyet haklarına ilişkin işlemlerini yürüten Roraj Trade LLC’ye karşı New York Yerel Mahkemesi’nde dava açtı.

İddialara göre, Rihanna’nın yeni parfümünün adı marka tecavüzüne sebep oluyor ve tüketiciye yanıltıcı bir nitelik taşırken aynı zamanda haksız rekabete yol açıyor.

Rihanna’nın Kiss markalı ürünleri tırnak bakım ürünlerini içermese de Kiss Nails, parfümün de bir kozmetik, güzellik ve bakım ürünü olması ve birçok mağazada ürünlerin yan yana satılacak olması sebebiyle tüketicinin yanılma payının yüksek olacağını savunuyor. 

Davacı Kiss Nails ayrıca Kiss’le moda dünyasında öncü, iyi bilinen, kendine has ve ayırt edici bir marka yarattıklarını ve markayı 27 yıldan daha fazla süredir kullandıklarını dile getiriyor. Rihanna’nın yeni parfüm markasıyla ve buna ilişkin kullandığı #kiss hashtagiyle bu marka üzerindeki öncelikli hakları ihlal ettiği belirtiliyor. Dava gerekçelerinde Kiss Nails’in davalının ihtar edilmesine rağmen halen markayı kullanmaya devam ettiği de ifade ediliyor.

Kiss Nails dava sonucunda, markanın kullanımının durdurulmasını ve maddi tazminat almayı amaçlıyor. Geçmişte benzeri birçok davanın karşılıklı anlaşmayla çözüldüğü göz önünde bulundurulduğunda, bu davanın da benzer bir şekilde sonuçlanması bekleniyor.

  • COPYRIGHT © 2024 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.