1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARI

31.03.2016

İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARI 

Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) himayeleri altında ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) ev sahipliğinde; patentlerin, buluşların, yeni ürünlerin ve teknolojik fikirlerin ticarileştirildiği etkinlik 3-6 Mart tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 

Buluşçular ve yatırımcıların bir araya geldiği fuarda açılış konuşmaları Türk Patent Enstitüsü Başkanı Habip Asan, IFIA Başkanı Alireza Rastegar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan tarafından gerçekleşti. Aynı zamanda fuar süresince yatırım alanında firmadan firmaya yapılan ve en sık kullanılan B2B platformu (Business to Business) görüşmeleri yapıldı. Fuarda fikri mülkiyetin önemine değinilerek fikri mülkiyet haklarının faydaları ve bu hakların ticarileşmesi konuları ele alındı. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen ISIF ödül töreninde, dereceye girerek başarı elde eden firmalara 30 altın, 40 gümüş ve 50 bronz madalya verildi. ISIF’ta katılımcı olarak yer alan, Grup Ofis Marka Patent’ten, Patent Vekili Gizem Teke Karslı fuarla ilgili olarak şunları dile getirdi. “Türkiye’de ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF), inovasyon, Ar-Ge ve yenilikçi fikirlerin korunması yönünde farkındalık yaratmanın yanı sıra patent bilincine ve patentlerin ticarileşmesine de katkıda bulunmaktadır. ISIF, buluşçuları, patent ofislerini, yatırımcıları, üniversiteleri, teknoloji transfer ofislerini, sanayi odalarını, dernekleri ve uluslararası katılımcıları bir araya getiren önemli ve eşsiz bir etkinlikti.” 

facebook.com/grupofis

GOssIP Dergi 41. Sayı - Gündem

  • COPYRIGHT © 2022 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.