1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

HashTagler Markalaşıyor!

18.05.2016

“HASHTAG” LER HIZLA MARKALAŞTIRILIYOR
Pazarlamada yaşanan kıyasıya rekabette, sosyal medya ağları üzerinde de var olabilmek ve Instagram, Facebook, Twitter vb. üzerinden, ürün, promosyon ve kampanyalarının ilgi çekiciliğini ve paylaşımını artırmak için sıklıkla HASHTAG kullanılmaktadır.

HASHTAG (diyez-etiketi) pek çok mikroblog ve sosyal ağlarda bir sözcük ya da sözün başına anlık bilgileri kategorize etmek amacı ile diyez işareti (#) eklenerek oluşturulur.

Firmalar fikri ve sınai mülkiyet haklarını sosyal medyada ve internette koruyabilmek adına, kendi ürünlerine ve markalarına ilişkin özgün ve güncel ‘hashtag’leri de marka tescili ile korumaya çalışıyor. Thomson Reuters Compumark tarafından yayınlanan bir rapora göre Dünyada ve Türkiye’de ‘hashtag’ler için yapılan marka başvuruları hızla artıyor.

Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan başvurularda göze çarpan “HASHTAG” örnekleri; #SAYITWITHPEPSI, #kızgibi, #1jean1tişört #lifetech, #bendijitalim

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • COPYRIGHT © 2022 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.