1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

GRUP OFİS GELECEK İÇİN BİLGİ ÇALIŞTAYI’NDAYDI

21-24 Ekim 2021 tarihlerinde, Antalya’da 4. Gelecek İçin Bilgi Çalıştayı gerçekleştirildi. Grup Ofis Marka Patent ekibinden Gizem Teke Karslı’nın da konuşmacı olduğu etkinlikte sektörel yayınımız GOssIP Dergi okurlarıyla buluştu.

Online Bilgi Hizmetleri Eğitim ve Yayıncılık San. Tic. A.Ş. tarafından geleneksel olarak iki yılda bir düzenlenen Gelecek İçin Bilgi Çalıştayı; akademisyenlerin, bilgi ve belge yöneticilerinin, araştırmacıların, bilgi profesyonellerinin, patent uzmanlarının tecrübelerini ve fikirlerini paylaşabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla ilk olarak 2015 yılında 5 oturum şeklinde düzenlendi. Çalıştay, başladığı günden bugüne hedef kitlesini genişleterek zenginleşmeye devam etti.

4. Gelecek İçin Bilgi Çalıştayı bilgi üretimi, dijital çağda bilgiye erişim ve kütüphaneler gibi birçok başlık özelinde gerçekleşti. Çalıştayda alanında uzman konuklar mesleki deneyimlerini paylaştı. Grup Ofis Marka Patent partnerlerinden Gizem Teke Karslı, etkinliğin ‘’Literatürden Pazara Bilginin Ticarileştirilmesi’’ başlıklı oturumunda konuşmacı olarak yer aldı. Moderatörlüğünü Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Asım Egemen Yılmaz’ın yürüttüğü oturumda konuşmacı olarak TED Üniversitesinden Dr. Sanem Yalçıntaş ve TUSAŞ’tan Kasım Peker de vardı.

2021 yılı çalıştay programında öne çıkan diğer başlıklar ise şöyleydi;

     * Pandemi Sonrası Online Eğitimde Kütüphanelerin Rolü

     * Literatürden Pazara Bilginin Ticarileştirilmesi

     * Stratejik Planlama ve Kurumsal Performans Yönetimi

     * Açık Erişim: Yayıncılar ve Kütüphaneler

     * E-Kitap Sağlama Modelleri ve Avantajları

     * İyi Kütüphanecilik Uygulamaları

     * Akademik Kurumlarda Tıp Kütüphaneciliği ve Eğitim Araçları


Çalıştayda Grup Ofis Marka Patent yayını olan sektörel dergimiz GOssIP de okurlarıyla buluştu. Tamamen çalıştaya özel hazırlanan ve sınırlı sayıda baskısı yapılan GOssIP özel sayıda patent hikayeleri, sektörel gündem haberleri gibi içeriklere yer verildi. Aynı zamanda çalıştay konuşmacılarından bazıları da özel sayıda konuk yazar olarak yer aldı.

Pandemi etkisiyle dijitale çekildiğimiz uzun sürenin ardından paydaşlarımızla yeniden bir araya gelmek mutluluk vericiydi. Etkinlik düzenleyicilerine teşekkür ediyor, sektörel etkinliklerin devamlılığını diliyoruz.
 

  • COPYRIGHT © 2023 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.