1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

AFYON LEZZETLERİ COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ İLE TAÇLANIYOR

Afyon Lokumu ve Afyon Kaymaklı Ekmek Kadayıfı için coğrafi işaret tescil başvurusu yapıldı.

Belirli bir bölgeden kaynaklanan bir ürünü tanımlayan ya da kalitesi, ünü veya diğer karakteristik özellikleri bakımından coğrafi kaynağına atfedilen, bir bölgeyi temsil eden Coğrafi İşaret koruması için Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı çalışmalara başladı.

Afyon lokumu; özel geleneksel tadı için gerçek bir ustalık ve üretim proseslerinin her aşamasında yerel usuller gerektiren kendine özgü tada ve kokuya sahip olması ve Afyon iliyle özdeşleşerek ün bulmuş bir şekerleme ürünü. Afyon kaymaklı ekmek kadayıfı ise; Osmanlı Saray mutfağından kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze dek damakları tatlandıran ve kentin simgesi haline gelen bir lezzet.

Bu denli üretimi yapılan ve geleneksel lezzetleri barındıran Afyon lokumu ve Afyon kaymaklı ekmek kadayıfı için Afyon Belediye Başkanlığı, Grup Ofis Marka Patent aracılığı ile Coğrafi İşaret tescil başvurusunda bulundu.

GOssIP Dergi 45. Sayı - Gündem

 

  • COPYRIGHT © 2024 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.