1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

AFYON KAYMAKLI EKMEK KADAYIFI TESCİLLENDİ

Afyonkarahisar şehrine ait, en özel ve en tanınır lezzetlerden biri olan kaymaklı ekmek kadayıfı yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde coğrafi işaret tesciline uygun bulunarak, tescil edildi.

Gastronomi alanında UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) tarafından yaratıcı şehirler arasından gösterilen Afyonkarahisar, coğrafi işaret tescillerine bir yenisini daha ekledi. Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde ve Kurum Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın katılımlarıyla gerçekleşen coğrafi işaret takdim töreninde, Afyonkarahisar Belediye başkanı Mehmet Zeybek ve Afyonkarahisar Millet Vekili İbrahim Yurdunuseven tescil belgesini teslim aldı.

Grup Ofis Marka Patent - Coğrafi işaret Uzmanı Burcu Kabakdere, “Firmamızca hazırlanan Afyon kaymaklı ekmek kadayıfı coğrafi işaret başvurusu tesciline kavuştu. Henüz tescil almamış yöresel ürünlerimizin de tescilini alıp, bu değerlerimizi koruyacağız” dedi.

  • COPYRIGHT © 2022 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.