1
Grup Ofis Marka Patent WhatsApp iletişim hattına hoş geldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
KAPAT

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü Kutlu Olsun

Dünya Fikri Mülkiyet Günü (World IP Day), 2000 yılından bu yana Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından fikri mülkiyet haklarına ilgi çekmek ve fikri mülkiyetin önemini vurgulamak amacıyla kutlanmaktadır. Her yıl farklı bir tema belirlenerek farklı alanlara vurgu yapılan etkinliğin bu seneki teması “İnovasyon – Yaşamın İyileştirilmesi”. WIPO, her yıl 26 Nisan’da kutlanan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ile fikri ve sınai haklara (marka, patent, tasarım, telif hakkı) ilişkin inovasyon ve yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Fikri ve sınai mülkiyet kapsamında inovasyona olan yatırımı arttırarak ve tasarımcıları ödüllendirerek yarının yenilikçilerinin günümüz yeni teknolojisini inşa etmesine olanak sağlanmaktadır. 

Bir ülkenin değerinin, ortaya çıkardığı buluşlar ve dünya piyasasına sürdüğü markalar ile ölçüldüğü bu günlerde hedefimizin ekosistem içerisinde Türkiye’yi layık olduğu konuma taşımak olduğunu söyleyen Grup Ofis Marka Patent A.Ş. Kurumsal İletişim Uzmanı Sevcan Daşdan , “Ülkemizde 10 Ocak tarihinde yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanunu ile fikri mülkiyete verilen değer ve bilinç daha da artmıştır. Daha yenilikçi, daha inovatif bir dünya için Dünya Fikri Mülkiyet Günü kutlu olsun. Sizler de sosyal medyada #worldipday hashtagiyle kutlamaların bir parçası olabilirsiniz.” dedi.

  • COPYRIGHT © 2022 Tüm hakları saklıdır. Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Grup Ofis Marka Patent A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz.